Згідно Закону України 3651-д орган місцевого самоврядування «Кіблицька сільська рада» (код ЄДРПОУ: 04330125) був реорганізований і увійшов до складу Гайсинської громади

Для можливості відновлення сайту дзвоніть за телефонами: (0432) 55-43-70 - Метастудія (Вінниця)
Vlada.ua - розробка веб-сайтів для органів місцевого самоврядування

З історії села Кіблич

Кіблицька сільська округа є самостійною адміністративно – територіальною одиницею у складі Гайсинського району Вінницької області.

Територія Кіблицької сільської округи як адміністративної одиниці складається із сіл Кіблич, Мелешків та Огіївка.

Землі Кіблицької сільської ради розташовані на відстані 17 км  від районного центру м. Гайсин.

Через територію ради проходить автомобільний шлях Вінниця – Теплик.

Територія Кіблицької сільської ради межує з територією Грузької сільської ради, Зятківецької сільської ради та Кущинецької сільської ради.

Село виникло в ХVII  ст., як фортеця споруджена для захисту від нападів турків і татар. Фортеця розташована була на найвищому місці в центрі села, маючи форму трикутника, затиснутого між двома невеличкими річками, що зливалися зразу ж за фортецею. Із східної сторони був  викопаний рів, яким з’єднувалися води двох річок і фортеця, таким чином являла собою острів на підвищенні, обнесений земляним валом з трьома  бійцями та перекидним мостом із східної сторони. Бійці були з’єднані між собою підземним ходом. Запасний підземний вихід із фортеці під річкою вів у густий ліс з північної сторони.

Село, що заснувалось навколо фортеці називалось – Гончарівкою. Пізніше центр села перетворився в невеличке містечко, яке заселяли євреї – торгівці. Згодом місцевість попала під владу Польщі. Село мало свій герб (1774р.) На той час село перебувало в складі Речі Посполитої і тому було надано право користування магдебурією Погонь.

Гончарівка стала власністю поміщика Кублицького, це був жорсткий пан який знущався з своїх селян – кріпаків. Пана Кублицького селяни підстежили і вбили. Селяни попали під визиск пана Кублицького – молодшого, але ніхто із селян не величав панича по прізвищу, а прозвали його молодим Ярошинським. Молодий Ярошинський перейменував Гончарівку в пам'ять про своїх предків Кублицьких у село Кіблич.

Всього населення було понад 2000 чоловік, в селі проживало кілька сімей поляків, панська прислуга. Населення займалося – землеробством, гончарством, чинбарством, кравенством.

У 1870 р. відкрилась церковно – приходська школа, у 1898р було збудовано нове цегляне приміщення, також була пошта та медичний пунк.

У 1921 році було організовано сільську раду депутатів трудящих першим головою було обрано Голоблю Дмитра Семеновича.

На протязі  1931р. було організовано три колгоспи, 1933р. три колгоспи обєдналися в один імені  Леніна головою якого обрано  грабового Івана, у 1934 р було організовано МТС, а у 1935 р повну колективізацію закінчено.

22 червня 1941 року  село опинилось в руках фашистської окупації. Після тяжких років окупації наше село 14 березня 1944року було звільнене від окупантів регулярними частинами Червоної Армії.

У 1959 р. було об’єднано три  колгоспи у колгосп імені Леніна сіл Кіблича, Мелешкова та  Огіївки.

З  2006 р. на території Кіблицької сільської ради працює інвестор ТОВ ПК «Зоря Поділля»

Територіальна громада об’єднує три населених пункти: Кіблич, Мелешків, Огіївка

День села громада святкує 7 липня, а 21 вересня  святкується престольний празник

На території Кіблицької сільської ради функціонують Кіблицька СЗШ І-ІІІ ст., Мелешківська СЗШ І-ІІ ст., ДНЗ «СОНЕЧКО» с. Кіблич  та «ПРОЛІСОК» с. Мелешків, Кіблицька АЗПСМ, Мелешківський ФАП,  Огіївський ФП, Мелешківський  клуб, Огіївський клуб, Кіблицький  БК, бібліотека, Кіблицьке поштове відділення зв’язку, працюють приватні підприємці, фермерські господарства, аптека.


Розробка веб-сайтів для органів місцевого самоврядування
Пропонуємо веб-платформи по створенню власного веб-сайту державним органам влади, органам місцевого самоврядування та державним установам
Gromada.org.ua, Rda.org.ua, Rayrada.org.ua, School.org.ua, Osv.org.ua

Логін: *

Пароль: *